Župnija Gornji Logatec - Skupine

ŽPS - Župnijski pastoralni svet

ŽPS vodi župnik Dušan Kožuh. Izvoljeni člani so:

Mitja in Fabijana Štih: Zakonci in družine

Klara Kržišnik: Oznanjevanje

Marjana Rupnik: Karitativna dejavnost

Manca Dodič in Olga Molk: Molitvena skupina

Martin Tomazin in Teja Mišič: Mladi

Štefan Kociper in Nevenka Kunc: Bralci

Gašper Gantar: Gorenja vas

Miha Pečkaj: Ključarji

Anton Merlak: Žibrše

Katehistinja Majda Penko: po funkciji

Župnijski pevski zbor

Mešani župnijski pevski zbor  vodi Jernej Gantar, vaje vsak torek ob 20:00 v cerkvi oziroma v župnišču.

Otroški in mladinski pevski zbor

Otroški in pevski zbor vedno popestri nedeljske svete maše. Vaje so vsako nedeljo od 9.00 do 9.45. Zbor vodi Sara Hladnik.

Animatorji

Animatorji so skupina mladih, ki pripravljajo razne dogodke po župniji (oratorij, božičnica). Kontakt sta Sara Hladnik in Jerca Leskovec.

Oratorij

Oratorij poteka v zadnjem tednu avgusta, vabljeni vsi otroci med 5. in 14. letom. Kontakt sta Sara Hladnik in Jerca Leskovec.

Pritrkovalci

Pritrkovalci skrbijo, da nas melodija zvonov doseže ob nedeljah in praznikih. Kontakt je Florijan Tomazin.

Krasilke, krasilci in skrbniki

Vsak teden je po delih župnije določenih nekaj hišnih naslovov župljanov, ki poskrbijo za redno čiščenje in krašenje župnijske cerkve. Pri vzdrževanju objekta pomagajo skrbniki, ki se lotijo obsežnejših posegov v cerkvah in okolici.

Moški molilci

Skupina je začela delovati 7. novembra 2023. Kontakt je Boštjan Zajec.

Organisti

Redni organisti so Martin Tomazin, Tatjana Hladnik, Uroš Šemrov, Pia Munih.

Skavti

Skavti delujejo v oviru celotne občine (povezane so vse župnije). Kontakt je Matej Urbančič.

Mladinski verouk

Mladinski verouk poteka trenutno v navezi med župnijama Gornji in Dolnji Logatec, kontakt je Vital Mihelčič.

MVM - Marijanska Vincencijanska mladina

Mladi v osnovni šoli se iz gornjelogaške in dolnjelogaške župnije srečujejo enkrat na mesec. Spoznavajo Marijino predanost in Vincencijevo poklicanost služiti ubogim. Združenje, ki povezuje otroke in odrasle z namenom častiti Devico Marijo. Kontakt je Urša Rožmanc.

Zakonske skupine

V župniji deluje ena zakonska skupina, ki deluje v okviru Družine in Življenja. Glavno vodilo so Odnosi, za katere je vredno živeti. Kontaktni par sta Marko in Mateja Tomazin.